Jak funguje GPS

Ochrana Vašich dětí pomocí mobilního telefonu

Služba NajduTě pomáhá rodičům mít kdykoliv přehled o tom, kde jejich dítě právě je. K pořízení stačí mít jakýkoliv telefon se SIM kartou. Vyhledání dítěte do 9,5 vteřiny funguje všude, kde má mobilní telefon signál.

Co je NajduTě? Kupte si NajduTě
Naši spokojení zákazníci Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

O službě NajduTě.cz jsem si přečetla v novinách. Protože mám 2 dcery, rozhodla jsem se, že jedné NajduTě koupím, abych měla klid. Už párkrát se stalo, že Nikola se zapovídala s kamarádkami ve škole a měla vypnuté zvonění. Teď už vím, že je případně v pořádku.

Karolína 37 Nižbor Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Dobrý den, s NajduTě jsem spokojený, vyřešil mé obavy o Lukáška. Kluk je ve věku, kdy je pořád venku s kamarády a ne vždy se vrací včas domů. Teď jen zavolám do NajduTě a hned vím, že Lukáš je a mohu pro něj zajet, když pospíchám.

Leoš 38 Haná Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Když jsem si aktivovala službu NajduTě, sama jsem si několikrát vyzkoušela kde je Karolínka. S Kájou jsme se domluvily na tom, že případně když se jí nedovolám, použiju službu NajduTě, abych měla klid, že se jí nic nestalo.

Pavlína 40 Praha Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Hodnotím NajduTě jako dobrý nápad. Předchází situacím, které by žádný rodič neměl prožít. NajduTě jsem kopil z čistě preventivního hlediska, a tak jej taky vnímám.

Karel 32 Praha Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Dobrý den, chtěla jsem...máte sklep? A mohla bych ho vidět?

Marcela 33 Most
1 2 3 3 3

Jak funguje GPS

Vesmírnou částí systému GPS jsou družice o váze 775 kg, které ve výšce 20 350 km obíhají Zemi a to celkem na šesti oběžných drahách. Oběžné dráhy družic se od sebe vzájemně odklánějí o 60 stupňů. Na každé dráze se pohybuje čtyři až pět družic. Ve skutečnosti obíhá kolem Země kolem 30 družic, ale současně aktivních je obvykle pouze 24, ostatní jsou zde jako záloha, pro případ selhání. Připomeňme, že se jedná o původně vojenský systém, který měl navigovat letadla, lodě, rakety a vojáky. Obletět celou oběžnou dráhu Země zabere každé družici 12 hodin. Z toho plyne, že rozmístěnísatelitů na obloze se neustále mění, ale stejné rozmístění se vždy dvakrát denně zopakuje. Z jednoho místa na Zemi bývá v přímé viditelnostiantény přijímače 6 až 12 družic.

Systém GPS pracuje pouze jednosměrně, tedy družice vysílají a pozemské stanice, známé jako GPSky přijímají. V žádném případě nedochází k obousměrné komunikaci mezi GPS přijímačem (GPS Lokátorem) a družicí. Pro přenos signálů vycházejícího z družic jsou vyhrazeny dva kmitočty. Jeden má hodnotou 1575,42 MHz a nese označení L1 a druhý má pak na 1227,60 MHz a nese označení L2. Signál je záměrně modulován kódovou posloupností, podle ní přijímač jednotlivé satelity dokáže rozlišit. Na kanálu L1 se používá kód C/A (Coarse Acquisition) a současně i kód P. Kódová posloupnost P-code se používá pro vojenské účely a pomocí ní je také zakódován kanál L2. Každá z družic vysílá současně na obou kanálech, ale běžné přijímače pracují pouze s kanálem L1. Druhý kanál L2 se používá současně s L1 pro velmi přesná měření, ke kterým je nutné vlastnit profesionální a velice drahé GPS přijímače.

Systémy GPS jsou obecně vhodné pro navigaci aut, lodí, letadel, nebo vojenské techniky.

Infolinka 09:00 - 17:00

314 314 213

Napište nám

info@najdute.cz
NajduTě je bezpečné