Unikátní projekt hledání ztracených dětí: Aby se tohle už nestalo!

Unikátní projekt hledání ztracených dětí: Aby se tohle už nestalo!

Dítě, které se nevrátilo domů a není k nalezení. Noční můra všech rodičů, která se v některých případech změnila v tragédii. Nyní se v Česku zavádí novinka – vyhledávání dětí pomocí mobilů.

Bezmoc a nejistota, obvolávání kamarádů, pátrání po okolí a hlavně obrovský strach z toho, co se mohlo stát. To všechno by pro rodiče ztracených dětí už mělo být minulostí. Služba NajduTě, kterou nově nabízí jeden z telefonních operátorů, slibuje najít ztracené dítě za pár sekund. Stačí jen zaplatit paušál a v případě ztráty dítěte zavolat na centrálu a prokázat se přiděleným heslem…

Dítě se najde za 9,5 sekundy

„Jsme schopni provést bleskovou lokalizaci každého mobilního telefonu prostřednictvím vysílačů. Každý zapnutý telefon najdeme vždy a všude do 9,5 vteřiny i v místech, kde například GPS systémy naprosto selhávají,“ popsal Mikoláš Herskovič, jednatel společnosti, která systém provozuje. „Řešení je funkční s jakýmkoliv mobilním telefonem, a to bez instalace jakýchkoliv programů,“ uvedl Herskovič.

Telefon je vždy po ruce

Podle autorů projektu je jeho největší výhodou to, že mobilní telefon má dítě stále u sebe. Služba je placená a nabízí se ve třech verzích – od základní v ceně 148 korun za měsíc, až po »all-inclusive« za více než pět stovek.

„Na rozdíl od policie můžeme údaje o pohybu mobilního telefonu dohledat i zpětně, případně můžeme určit jeho poslední polohu před jeho vybitím nebo vypnutím,“ dodal Herskovič. Dalšími možnostmi je i nastavení okruhu, po kterém by se mělo dítě pohybovat, například města. Pokud ho opustí, rodičům bude ihned podána zpráva.

Provozovatelé nové služby počítají také s aktivní spoluprací s policisty. Mělo by to ušetřit cenné minuty na začátku pátrání.

Jak se zabrání zneužití

Služba je určená pro rodiče nebo jiné zákonné zástupce dětí do osmnácti let. Od patnácti let musí být děti o svém monitorování informovány, od věku osmnácti let musí sledovaný člověk podepsat souhlas. Při zavolání na centrálu se pak rodič musí prokázat tajným heslem.

Co na novinku říkají odborníci

„Pro nás je přínosná každá informace, která nám pomůže dítě najít. Pokud je riziko, že by se dítěti mohlo něco stát, jde o minuty a tato služba může pomoci naši práci zrychlit.“ (Pavla Kopecká, mluvčí Policejního prezidia ČR)

„Může to být na hraně zásahu do soukromí dítěte, například pokud by to bylo proti vůli dítěte staršího patnácti let. Z pohledu rodičovské zodpovědnosti je ale tato služba jistě užitečná.“ (Právník Kryštof Kruliš)

„Domnívám se, že to stálé sledování dětí je porušování soukromí dětí.“ (Ředitelka nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová pro ČT)

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/179097/unikatni-projekt-hledani-ztracenych-deti-aby-se-tohle-uz-nestalo.html

Ochrana Vašich dětí pomocí mobilního telefonu

Služba NajduTě pomáhá rodičům mít kdykoliv přehled o tom, kde jejich dítě právě je. K pořízení stačí mít jakýkoliv telefon se SIM kartou. Vyhledání dítěte do 9,5 vteřiny funguje všude, kde má mobilní telefon signál.

Co je NajduTě? Kupte si NajduTě
Naši spokojení zákazníci Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

O službě NajduTě.cz jsem si přečetla v novinách. Protože mám 2 dcery, rozhodla jsem se, že jedné NajduTě koupím, abych měla klid. Už párkrát se stalo, že Nikola se zapovídala s kamarádkami ve škole a měla vypnuté zvonění. Teď už vím, že je případně v pořádku.

Karolína 37 Nižbor Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Dobrý den, s NajduTě jsem spokojený, vyřešil mé obavy o Lukáška. Kluk je ve věku, kdy je pořád venku s kamarády a ne vždy se vrací včas domů. Teď jen zavolám do NajduTě a hned vím, že Lukáš je a mohu pro něj zajet, když pospíchám.

Leoš 38 Haná Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Když jsem si aktivovala službu NajduTě, sama jsem si několikrát vyzkoušela kde je Karolínka. S Kájou jsme se domluvily na tom, že případně když se jí nedovolám, použiju službu NajduTě, abych měla klid, že se jí nic nestalo.

Pavlína 40 Praha Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Hodnotím NajduTě jako dobrý nápad. Předchází situacím, které by žádný rodič neměl prožít. NajduTě jsem kopil z čistě preventivního hlediska, a tak jej taky vnímám.

Karel 32 Praha Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Dobrý den, chtěla jsem...máte sklep? A mohla bych ho vidět?

Marcela 33 Most
1 2 3 3 3

Infolinka 09:00 - 17:00

314 314 213

Napište nám

info@najdute.cz
NajduTě je bezpečné