Sledovat vlastní dítě už může každý. Stačí mít SIM kartu a mobil

Sledovat vlastní dítě už může každý. Stačí mít SIM kartu a mobil

Na český trh přichází nová služba, která umožňuje rodičům sledování jejich dětí. Dítě u sebe potřebuje mít jenom SIM kartu a zapnutý mobil. Služba zatím funguje pouze v síti T-Mobile.

Služba Najdu tě společnosti GOPE Systems nabízí rodičům možnost monitorovat polohu jejich potomka pomocí vysílačů mobilního signálu. Tím se odlišuje od jiných lokalizátorů fungujících převážně na bázi GPS, které mají omezený dosah například v interiérech.

Místo, kde se ratolest nachází, umí určit podle podmínek s přesností stovek metrů až jednoho a půl kilometru. Pro zjištění místa, kde se dítě nachází, stačí zavolat operátorovi služby, ten do deseti vteřin stanoví jeho polohu. Kontrola je možná pouze u SIM karet T-Mobile, s ostatními operátory firma jedná.

GOPE na projektu spolupracovala s policisty. Policie si od projektu slibuje snížení počtu pohřešovaných dětí.

“Policie má vlastní zcela odlišné metody pátrání po dětech, od společnosti GOPE pouze využívá informace na základě uzavřené dohody. Policie navazuje s firmou spolupráci pouze v momentě, kdy je nahlášeno, že se dítě pohřešuje. Tato kooperace nám ale šetří spoustu času hlavně v začátcích pátrání, které je stěžejní,” říká Petra Binková z Odboru prevence kriminality Policie ČR.

Poplatek minimálně 150 korun

Protože GOPE Systems ukládá informace o poloze sledovaných SIM karet, zaměstnanci pracující s databázemi musí mít bezpečností prověrku.

Aby mobily nebyly zneužívány ke sledování nikoho jiného než dětí, má služba při registraci připravenou řadu bezpečnostních mechanismů. “Pokud by i přesto došlo ke zneužití, danou osobu rychle odhalíme. Když bude v době školního vyučování pobíhat po městě, nejspíš o dítě nepůjde,” vysvětluje jednatel GOPE Systems Mikoláš Herskovič. Dětem starším patnácti let pak musí rodiče oznámit, že ho nechávají sledovat.

Služba je nabízená za měsíční poplatek, který začíná na 150 korunách a roste podle tarifu. U těch levnějších navíc rodiče platí za každé zavolání operátorovi.

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-56743690-sledovat-vlastni-dite-uz-muze-kazdy-staci-mit-sim-kartu-a-mobil

Ochrana Vašich dětí pomocí mobilního telefonu

Služba NajduTě pomáhá rodičům mít kdykoliv přehled o tom, kde jejich dítě právě je. K pořízení stačí mít jakýkoliv telefon se SIM kartou. Vyhledání dítěte do 9,5 vteřiny funguje všude, kde má mobilní telefon signál.

Co je NajduTě? Kupte si NajduTě
Naši spokojení zákazníci Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

O službě NajduTě.cz jsem si přečetla v novinách. Protože mám 2 dcery, rozhodla jsem se, že jedné NajduTě koupím, abych měla klid. Už párkrát se stalo, že Nikola se zapovídala s kamarádkami ve škole a měla vypnuté zvonění. Teď už vím, že je případně v pořádku.

Karolína 37 Nižbor Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Dobrý den, s NajduTě jsem spokojený, vyřešil mé obavy o Lukáška. Kluk je ve věku, kdy je pořád venku s kamarády a ne vždy se vrací včas domů. Teď jen zavolám do NajduTě a hned vím, že Lukáš je a mohu pro něj zajet, když pospíchám.

Leoš 38 Haná Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Když jsem si aktivovala službu NajduTě, sama jsem si několikrát vyzkoušela kde je Karolínka. S Kájou jsme se domluvily na tom, že případně když se jí nedovolám, použiju službu NajduTě, abych měla klid, že se jí nic nestalo.

Pavlína 40 Praha Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Hodnotím NajduTě jako dobrý nápad. Předchází situacím, které by žádný rodič neměl prožít. NajduTě jsem kopil z čistě preventivního hlediska, a tak jej taky vnímám.

Karel 32 Praha Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Dobrý den, chtěla jsem...máte sklep? A mohla bych ho vidět?

Marcela 33 Most
1 2 3 3 3

Infolinka 09:00 - 17:00

314 314 213

Napište nám

info@najdute.cz
NajduTě je bezpečné