Rodiče mohou za pár stovek sledovat své dítě

Rodiče mohou za pár stovek sledovat své dítě

Sledování téměř kohokoliv se v České republice stalo v poslední době oblíbeným koníčkem. Do této chvíle se ale týkalo spíše politiků, občanských aktivistů nebo nevěrných manželek. Nyní už se mu nevyhnou ani děti. Již dva měsíce je v ostrém provozu systémem na jejich ochranu NajduTě.cz, který je díky možnosti sledovat SIM kartu v mobilním telefonu během pár minut schopen lokalizovat jejich přesnou polohu. A to vše jen za pár stovek měsíčně.

Systém, který je primárně určen na ochranu dětí, ale láká i řadu experimentátorů, kteří by rádi sledovali například svou manželku či milenku. Podle Mikoláše Herskoviče, předsedy představenstva společnosti Gope Systems, jež systém na trh uvedla, jde až o polovinu zájemců. Přesto ale odmítl, že by mohlo docházet ke zneužití. V systému prý funguje několikastupňová ochrana. Kromě toho, že by se zákazník vystavil záměrným zadáním špatného telefonního čísla kriminalizaci, vypadá podle Herskoviče jinak vzorec pohybu dítěte a dospělého, a k tomu přihlížejí speciálně vyškolení operátoři, kteří informace lidem sdělují. „Je to bezpečné. Ministerstvo vnitra prověřilo možné i nemožné varianty,“ uvedl Herskovič.

Dodal také, že postup, aby lidé, kteří chtějí získat informace o sledovaném dítěti museli volat operátorovi, je záměrný, nemělo by podle něj díky tomu docházet k nadužívání služby. „Mělo by to odradit takzvané sledovače, kteří by byli nalepení na obrazovky počítačů a sledovali pohyb nonstop,“ poznamenal.

Doplnil, že společnost Gope Systems dostala ke sledování povolení od Úřadu pro ochranu osobních údajů a souhlas od mobilních operátorů. „Spolupráce se společností Gope Systems pro činnost Policie ČR představuje možnost okamžitého a bezplatného příjmu nejaktuálnějších informací, velmi důležitých v počátečních fázích pátrání a provádění opatření v případech u jedné z nejrizikovějších skupin – pohřešovaných dětí,“ řekl serveru E15.cz mluvčí ministerstva vnitra Břetislav Oliva.

Výhodou systému podle Herskoviče je i to, že je schopen v případě, že je telefon vypnutý, určit místo posledního pobytu dítěte. „Údaje pak předáváme policii,“ sdělil. Přesné číslo, kolik lidí si systém zakoupilo, prozatím nechtěl konkretizovat.

http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/rodice-mohou-za-par-stovek-sledovat-sve-dite-835044

Ochrana Vašich dětí pomocí mobilního telefonu

Služba NajduTě pomáhá rodičům mít kdykoliv přehled o tom, kde jejich dítě právě je. K pořízení stačí mít jakýkoliv telefon se SIM kartou. Vyhledání dítěte do 9,5 vteřiny funguje všude, kde má mobilní telefon signál.

Co je NajduTě? Kupte si NajduTě
Naši spokojení zákazníci Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

O službě NajduTě.cz jsem si přečetla v novinách. Protože mám 2 dcery, rozhodla jsem se, že jedné NajduTě koupím, abych měla klid. Už párkrát se stalo, že Nikola se zapovídala s kamarádkami ve škole a měla vypnuté zvonění. Teď už vím, že je případně v pořádku.

Karolína 37 Nižbor Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Dobrý den, s NajduTě jsem spokojený, vyřešil mé obavy o Lukáška. Kluk je ve věku, kdy je pořád venku s kamarády a ne vždy se vrací včas domů. Teď jen zavolám do NajduTě a hned vím, že Lukáš je a mohu pro něj zajet, když pospíchám.

Leoš 38 Haná Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Když jsem si aktivovala službu NajduTě, sama jsem si několikrát vyzkoušela kde je Karolínka. S Kájou jsme se domluvily na tom, že případně když se jí nedovolám, použiju službu NajduTě, abych měla klid, že se jí nic nestalo.

Pavlína 40 Praha Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Hodnotím NajduTě jako dobrý nápad. Předchází situacím, které by žádný rodič neměl prožít. NajduTě jsem kopil z čistě preventivního hlediska, a tak jej taky vnímám.

Karel 32 Praha Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Dobrý den, chtěla jsem...máte sklep? A mohla bych ho vidět?

Marcela 33 Most
1 2 3 3 3

Infolinka 09:00 - 17:00

314 314 213

Napište nám

info@najdute.cz
NajduTě je bezpečné