Rodiče díky mobilu zjistí, kde je jejich dítě

Rodiče díky mobilu zjistí, kde je jejich dítě

Praha - Unikátní novinka na mobilním trhu umožní rodičům prostřednictvím telefonu sledovat, kde se pohybuje jejich potomek. Jen za první půlrok hledala policie 133 ztracených dětí, v budoucnosti by díky nové aplikaci pátrání mohlo být jednodušší. Novou službu oficiálně představí policie veřejnosti zítra. Ministerstvo vnitra letos uzavřelo memorandum s první soukromou firmou nabízející monitorování dětí přes mobilní telefon.

Své děti mohou sledovat zatím jen klienti jednoho českého operátora. Díky systému archivace dat zjistí nejen aktuální polohu zapnutého telefonu, ale i historii pohybu. Když je telefon vypnutý nebo nedostupný, dozvědí se rodiče poslední známou polohu dítěte předtím, než telefon přestal fungovat.

Zájem o sledovací zařízení vždy vyvolá nový případ nějakého pohřešovaného dítěte. Počet takto sledovaných dětí nelze přesně zjistit, firmy odmítají uvést, kolika zákazníkům své výrobky prodaly. Odborníci ale odhadují, že celkově se počet monitorovaných dětí pohybuje maximálně v řádech stovek.

Proti masovému rozšíření podobných služeb vystupuje řada organizací na ochranu lidských práv, třeba i mezinárodní organizace Missing Children Europe. “Já se domnívám, že to stálé sledování dětí je porušování soukromí dětí,” uvedla i ředitelka významné české nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/187230-rodice-diky-mobilu-zjisti-kde-je-jejich-dite/

Ochrana Vašich dětí pomocí mobilního telefonu

Služba NajduTě pomáhá rodičům mít kdykoliv přehled o tom, kde jejich dítě právě je. K pořízení stačí mít jakýkoliv telefon se SIM kartou. Vyhledání dítěte do 9,5 vteřiny funguje všude, kde má mobilní telefon signál.

Co je NajduTě? Kupte si NajduTě
Naši spokojení zákazníci Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

O službě NajduTě.cz jsem si přečetla v novinách. Protože mám 2 dcery, rozhodla jsem se, že jedné NajduTě koupím, abych měla klid. Už párkrát se stalo, že Nikola se zapovídala s kamarádkami ve škole a měla vypnuté zvonění. Teď už vím, že je případně v pořádku.

Karolína 37 Nižbor Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Dobrý den, s NajduTě jsem spokojený, vyřešil mé obavy o Lukáška. Kluk je ve věku, kdy je pořád venku s kamarády a ne vždy se vrací včas domů. Teď jen zavolám do NajduTě a hned vím, že Lukáš je a mohu pro něj zajet, když pospíchám.

Leoš 38 Haná Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Když jsem si aktivovala službu NajduTě, sama jsem si několikrát vyzkoušela kde je Karolínka. S Kájou jsme se domluvily na tom, že případně když se jí nedovolám, použiju službu NajduTě, abych měla klid, že se jí nic nestalo.

Pavlína 40 Praha Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Hodnotím NajduTě jako dobrý nápad. Předchází situacím, které by žádný rodič neměl prožít. NajduTě jsem kopil z čistě preventivního hlediska, a tak jej taky vnímám.

Karel 32 Praha Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Dobrý den, chtěla jsem...máte sklep? A mohla bych ho vidět?

Marcela 33 Most
1 2 3 3 3

Infolinka 09:00 - 17:00

314 314 213

Napište nám

info@najdute.cz
NajduTě je bezpečné