NajduTě.cz: Víte, kde je zrovna teď vaše dítě?

NajduTě.cz: Víte, kde je zrovna teď vaše dítě?

CZC.cz a GOPE Systems spustili službu NajduTě.cz. Je to preventivní systém určený pro lokalizaci mobilního telefonu dětí do 18 let. Ve spolupráci s Policií ČR má systém pomáhat při pátrání po pohřešovaných dětech. Služba dokáže najít zapnutý mobilní telefon už za 9,5 sekundy, lokalizace probíhá na základě síly signálu vysílačů operátora v dosahu. Zaměření mobilu je tedy pouze přibližné – ve městě s přesností několika set metrů, několika domovních bloků, ve volné krajině může odchylka být i několikakilometrová. Dalším omezením je fakt, že služba funguje pouze se SIM kartami T-Mobile.

Rodič zadá autorizační kód do mobilního telefonu se SIM kartou, kterou chce sledovat. Po aktivaci systém v pravidelných intervalech (dle zvoleného tarifu) zjišťuje polohu SIM karty. Jakmile začne rodič pohřešovat své dítě, může zavolat na 24 hodin denně fungující operační centrum, kde mu specialisté během pár vteřin sdělí, kde se telefon nachází. Na základě zjištěné informace se rodič rozhodne, zda kontaktuje policii.

Služba funguje už od začátku roku 2012, provozovatel tedy už má první zkušenosti. Vedoucí projektu Mikoláš Herskovič říká: „První týden rodič párkrát cvičně zavolá na operační centrum, aby si vyzkoušel reálné fungování služby, ale pak už má NajduTě.cz jen v záloze, kdyby se dítě opravdu pohřešovalo. Se zneužíváním služby se nesetkáváme.“

Systém ze získaných dat odhadne, zda se dítě pohybuje, jakou rychlostí, jakým směrem a o jaký dopravní prostředek by se mohlo jednat. Pokud je telefon vybitý, rozbitý, zkrátka neaktivní, NajduTě.cz předá policii údaje o poslední známé poloze před vypnutím mobilu. O (ne)přesnosti lokalizace už byla řeč výše, naopak výhodou je fungování i v budovách, kam GPS signál nedosáhne. Služba je vázána přímo na SIM kartu, je tedy jedno, v jakém mobilu se používá, nijak nezatěžuje jeho baterii, ani jinak neovlivňuje jeho fungování. Fungování službu není možné v telefonu zaznamenat.

Jednotlivé tarify jsou rozdělené podle poskytovaných služeb a ceny. Služba je sice „už od 132 Kč měsíčně“, ale nejlevnější tarif neuchovává historii, lokalizace se provádí až na vyžádání.

http://www.mobilmania.cz/bleskovky/najdutecz-vite-kde-je-zrovna-ted-vase-dite/sc-4-a-1320647/default.aspx

Ochrana Vašich dětí pomocí mobilního telefonu

Služba NajduTě pomáhá rodičům mít kdykoliv přehled o tom, kde jejich dítě právě je. K pořízení stačí mít jakýkoliv telefon se SIM kartou. Vyhledání dítěte do 9,5 vteřiny funguje všude, kde má mobilní telefon signál.

Co je NajduTě? Kupte si NajduTě
Naši spokojení zákazníci Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

O službě NajduTě.cz jsem si přečetla v novinách. Protože mám 2 dcery, rozhodla jsem se, že jedné NajduTě koupím, abych měla klid. Už párkrát se stalo, že Nikola se zapovídala s kamarádkami ve škole a měla vypnuté zvonění. Teď už vím, že je případně v pořádku.

Karolína 37 Nižbor Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Dobrý den, s NajduTě jsem spokojený, vyřešil mé obavy o Lukáška. Kluk je ve věku, kdy je pořád venku s kamarády a ne vždy se vrací včas domů. Teď jen zavolám do NajduTě a hned vím, že Lukáš je a mohu pro něj zajet, když pospíchám.

Leoš 38 Haná Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Když jsem si aktivovala službu NajduTě, sama jsem si několikrát vyzkoušela kde je Karolínka. S Kájou jsme se domluvily na tom, že případně když se jí nedovolám, použiju službu NajduTě, abych měla klid, že se jí nic nestalo.

Pavlína 40 Praha Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Hodnotím NajduTě jako dobrý nápad. Předchází situacím, které by žádný rodič neměl prožít. NajduTě jsem kopil z čistě preventivního hlediska, a tak jej taky vnímám.

Karel 32 Praha Spokojený zákazník lokátoru NajduTě

Dobrý den, chtěla jsem...máte sklep? A mohla bych ho vidět?

Marcela 33 Most
1 2 3 3 3

Infolinka 09:00 - 17:00

314 314 213

Napište nám

info@najdute.cz
NajduTě je bezpečné