Časté dotazy ke službě NajduTě

Všechny Nejdůležitější

Co je NajduTě?

NajduTě je moderní služba, která pomáhá rodičům rychle zjistit polohu jejich dětí, a včas odhalit a reagovat na možné nebezpečí.

Zpět nahoru

Jak získám službu NajduTě?

Službu si můžu koupit v e-shopu, a nebo u některého z certifikovaných partnerů.

Koupit NajduTě Zpět nahoru

Je NajduTě bezpečné?

Ano, informace o poloze jsou sděleny jen tomu, kdo zná unikátní jméno a heslo. Služba je také provozována ve spolupráci s Policií, která v případě potřeby začne neprodleně konat, a pro záchranu Vašeho dítěte udělá vždy maximum.

Zpět nahoru

Jak službu aktivovat?

Stačí odeslat vyplněný aktivační formulář e-mailem nebo poštou. V zápětí Vám zavoláme a službu na mobilním telefonu společně aktivujeme a otestujeme.

Zpět nahoru

Co je úředně ověřený podpis?

Bezpečnost je pro nás důležitá. Proto dokument podepíšete vlastní rukou a k vašemu podpisu se připojí ochranný kolek s Vaším jménem. Celý proces je zaknihován a evidován ověřující osobou. Je pak snadno prokazatelné, kdo dokument podepsal.

Zpět nahoru

Kde úředně ověřím podpis?

Na každé poště, CzechPOINTu, u notáře nebo v advokátní kanceláři.

Zpět nahoru

Co mám dělat, když nevím, kde je moje dítě?

- kontaktujte operátora služby NajduTě (314 314 215)

- kontaktujte policii na kterékoliv policejní služebně nebo na lince tísňového volání 158 ihned, jakmile zjistíte, že se Vaše dítě ztratilo

- oznamte policistovi, že máte aktivní službu NajduTě, vyvarujte se pozdního oznámení, rozhodovat mohou i minuty

Zpět nahoru

Mohu NajduTě použít pro všechny mé děti?

Jednoznačně ano, službu je možné použít pro všechny děti mladší 18 let. Máte-li početnou rodinu, využijte jeden z výhodných balíčků - kontaktujte nás.

Zpět nahoru

Jak zjistíme polohu Vašeho dítěte?

Polohu mobilního telefonu zjistíme na základě přihlášení hledaného telefonu do sítě mobilního operátora. Má-li telefon signál a může telefonovat, dokážeme určit jeho polohu.

Zpět nahoru

Jak rychle zjistíme polohu dítěte?

Zjištění polohy je rychlé. Systém najde polohu mobilní telefonu do 10 sekund.

Zpět nahoru

Jaké jsou statistiky ztracených dětí?

Rok 2007 - 7698 pohřešovaných dětí
Rok 2008 - 7937 pohřešovaných dětí
Rok 2009 - 7490 pohřešovaných dětí
Rok 2010 - 6716 pohřešovaných dětí
Rok 2011 - 6550 pohřešovaných dětí
Rok 2012 (1. čtvrtletí) - 602 pohřešovaných dětí

Zpět nahoru

Jak policie pomůže najít mé dítě?

Policie je, v hledání ztraceného dítěte, Váš nejmocnější spojenec a je si toho dobře vědoma. Pro jeho záchranu udělá vždy maximum. Jako jediná instituce disponuje nezbytnými prostředky, které pomohou ztracené dítě včas najít. Proto nikdy neváhejte a volejte Policii ihned, jakmile je to možné.

Zpět nahoru

Je to legální, není to podvod?

Služba je samozřejmě legální a je v souladu s právním řádem ČR. Výhradním provozovatelem služby je společnost GOPE Systems a.s., která ji provozuje ve spolupráci s ministerstvem vnitra ČR. Služba NajduTě je také řádně registrována u úřadu pro ochranu osobních údajů. Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte a zavolejte.

Zpět nahoru

Je možná lokalizace do 9,5 sekundy?

Ano je, operační centrum služby NajduTě je vybaveno systémem, který umí zjistit polohu zapnutého telefonu do několika málo sekund. Poloha je zjištěna na základě aktivního připojení telefonu do GSM sítě.

Zpět nahoru

Co je lokalizace mobilního telefonu?

Jde o zjištění geografické polohy přihlášeného mobilního telefonu do GSM sítě mobilního operátora, a nebo zjištění poslední známé polohy GSM mobilního telefonu.

Zpět nahoru

Proč sledování mobilního telefonu?

Mobilní telefon je už brán jako samozřejmost a běžný doplněk každého z nás. Děti jsou se svým telefonem často dokonale sžité a nosí ho všude s sebou. Právě na tomto faktu je podstata služby postavena. Jde o elegantní a efektivní řešení. Nasazení služby NajduTě je jednoduché a rychlé. Rodičům umožnuje rychle a pohodlně zjistit polohu mobilu, potažmo jejich dítěte. Mají tedy možnost neprodleně reagovat a odvrátit možné nebezpečí.

Zpět nahoru

Jaký je rozdíl mezi GPS a mobilním sledováním?

Sledování pomocí systému GPS nebo příručních lokátorů se, z praktického hlediska, dlouhodobě neosvědčilo. Moderní alternativou je zjišťování polohy mobilu na základě jeho přihlášení do sítě mobilního operátora. Je to snadné, rychlé a efektivní. Služba NajduTě dokáže určit polohu každého mobilního telefonu bez rozdílu do 9,5 sekundy. Na rozdíl od klasické navigace GPS dokáže určit polohu i v garáži, tunelu nebo metru. K určení polohy stačí, aby měl mobil signál.

Zpět nahoru

Jakého musím mít mobilního operátora?

Služba NajduTě je aktuálně dostupná pouze pro mobilního operátora T-Mobile, který patří k největším a nejmodernějším na českém trhu. V případě, že máte jiného mobilního operátora, neváhejte nás kontaktovat. Pomůžeme vám s přenosem čísla, je to snadné a rychlé.

Zpět nahoru
Nenalezli jste odpověď na svou otázku?

Zákaznická podpora

Pokud jste nenašli odpovědi na vaše otázky, napište nám email a nebo zavolejte na infolinku.

Pište na zákaznickou podporu:
info@najdute.cz

Volejte infolinku 09:00 - 17:00
314 314 213

Zpět nahoru

Infolinka 09:00 - 17:00

314 314 213

Napište nám

info@najdute.cz
NajduTě je bezpečné